Kwietniowa Platforma Rozwiązań Podatkowych wchodzi na rynek

Udostępnij:

Firma April Tax Solutions Inc., we współpracy z licznymi instytucjami finansowymi, uruchomiła dziś April, platformę podatkową opartą na technologii, której celem jest uproszczenie procesu składania dokumentów i zintegrowanie przygotowania podatkowego z szerzej rozumianym dobrostanem finansowym.

April współpracuje bezpośrednio z bankami i instytucjami finansowymi w celu zmniejszenia lub wyeliminowania silosów, które tradycyjnie istnieją pomiędzy planowaniem podatkowym i finansowym. Platforma zostanie oficjalnie wprowadzona w pierwszej połowie 2022 roku dla wybranych klientów wiodących partnerów fintech, aby zdążyć z rozliczeniem podatkowym w tym sezonie.

April wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie przetwarzania języka naturalnego i sztucznej inteligencji wspomaganej przez człowieka. Jej spersonalizowany silnik został stworzony, aby zapewnić podatnikom szybkie, bezproblemowe i przystępne doświadczenie podatkowe, mające na celu ułatwienie uciążliwego procesu podatkowego. Platforma demokratyzuje mechanizm podatkowy dzięki nowoczesnym interfejsom API, które umożliwiają programistom wykorzystanie i opracowanie nowych rozwiązań, co ostatecznie pozwala podatnikom na większą przejrzystość i autonomię w procesie podatkowym.

Ponadto, w związku z wprowadzeniem produktu na rynek, firma April Tax Solutions zatrudniła Jody Padar, CPA, która dołączyła do firmy jako dyrektor ds. strategii podatkowej i ewangelizacji. Po odejściu z tradycyjnych firm księgowych, Padar przez 13 lat była dyrektorem generalnym New Vision CPA Group, jednocześnie rozwijając firmę z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa ds. rozwoju partnerów i strategii w firmie Botkeeper.