Sąd rozwikłał zagadnienie podatku od samozatrudnienia

Udostępnij:

W nowej sprawie rozstrzygniętej przez Eleventh Circuit Court of Appeals, Slaughter, CA-11 No. 20-10786, 8/3/21, znany autor powieści kryminalnych został uznany za odpowiedzialnego za zaniżony dochód z samozatrudnienia.

Ogólnie rzecz biorąc, osoba samozatrudniona musi zapłacić federalny podatek dochodowy, jak również podatek od samozatrudnienia od dochodu netto uzyskanego w ciągu roku. Dochód netto z samozatrudnienia to zasadniczo dochód brutto z działalności gospodarczej pomniejszony o możliwe do odliczenia koszty działalności.

Dochód ten podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym według zwykłych stawek. Stawka podatku od samozatrudnienia jest dwukrotnie wyższa od zwykłej stawki podatku od wynagrodzenia dla pracowników - 15,3% zamiast 7,65% - ale połowa podatku podlega odliczeniu.

Fakty dotyczące nowej sprawy: Podatnik jest autorem bestsellerów, który mieszka w Georgii. Znana jest z mrocznych powieści kryminalnych.

W 2010 roku podatniczka otrzymała ponad $5.4 miliona z kontraktów wydawniczych po odliczeniu opłat i wydatków jej agenta. Jednak na swoim zeznaniu podatkowym za ten rok zgłosiła tylko 875 tys. dolarów jako dochód brutto z działalności gospodarczej.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready

have an account? Zaloguj się tutaj