Księgowy dotknięty karą funduszu powierniczego

Udostępnij:

W nowej sprawie Sądu Podatkowego, Kazmi, TC Memo 2022-13, 3/1/22, na księgową zatrudnioną na pół etatu, która była opłacana według stawki godzinowej, została nałożona surowa kara podatkowa.

Wprowadzenie: Jak zapewne niektórzy z Państwa wiedzą, jeśli podatki od wynagrodzeń nie są przekazywane do IRS na czas, osoba określona jako "strona odpowiedzialna" może zostać pociągnięta do osobistej odpowiedzialności za całą kwotę niezapłaconych podatków. Innymi słowy, właściciel firmy może być zmuszony do zapłacenia IRS kwoty równej 100% niedoboru z własnej kieszeni.

[spark:newsletter-signup]

Ale ten przepis nie jest ograniczony tylko do właścicieli firm lub urzędników korporacyjnych. Może być rozszerzony na każdego w firmie, kto jest odpowiedzialny za zbieranie lub płacenie podatków od wynagrodzeń i umyślnie tego nie robi. Co więcej, IRS przyjmuje szeroki pogląd na to, co stanowi umyślne zaniechanie w tym celu.

Fakty w nowej sprawie: Podatnik był zatrudniony przez Urgent Care jako księgowy w niepełnym wymiarze godzin i płacił stawkę godzinową w omawianym roku podatkowym. Nie miał on żadnych udziałów własnościowych w Urgent Care ani nie był jej funkcjonariuszem. Jego nazwisko nie widniało na żadnym z kont bankowych Urgent Care.

Ponadto, podatnik nie miał uprawnień do podpisywania czeków dla Urgent Care ani żadnych uprawnień do dokonywania płatności w jej imieniu. Przez cały czas pracował pod kierownictwem swojego bezpośredniego przełożonego, lekarza.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj