Jak sprawić, żeby to był Twój ostatni nieszczęśliwy sezon podatkowy?

Udostępnij:

Dzisiejsi praktycy podatkowi są wypaleni jak nigdy dotąd, a ich usługi nadal są postrzegane przez większość klientów jako towar.

Sezon podatkowy był wystarczająco zły przed pandemią. Zawsze był to wyodrębniony obszar praktyki w tradycyjnych firmach CPA i wymagał od przygotowujących sprawozdania polegania na narzędziach typu workpaper zaprojektowanych głównie dla audytorów.

[spark:newsletter-signup]

Dla firm skupionych na zgodności, praca podatkowa zaczyna się pod koniec roku, kiedy księgowi sięgają po tomy szczegółów od klientów. Zbierają bilanse próbne i wymagane dane pomocnicze. Mogą wykonywać projekcje podatkowe przed końcem roku, ale prawdziwa praca ma miejsce od stycznia do kwietnia (i trwa przez większą część roku dzięki przedłużeniom). W rezultacie, zarówno specjaliści podatkowi, jak i ich klienci ze strachem oczekują początku każdego roku.

Covid Crunch

Członkowie działu podatkowego są przyzwyczajeni do wyczerpujących, długich godzin pracy z powodu kompresji obciążenia, braków kadrowych, częstych zmian w prawie podatkowym i wyzwań związanych z automatyzacją. Ale Covid sprawił, że "sezon podatkowy" stał się wieloletnią plamą wyczerpania. Specjaliści podatkowi przejęli inicjatywę w stosowaniu wielu przepisów ulgowych Covid w imieniu swoich klientów. Choć są one kluczowe dla życia wielu firm, przepisy te zostały wydane bez szczegółów przez władze federalne lub stanowe.

Podczas gdy klienci próbowali dowiedzieć się, jak utrzymać się na powierzchni, wnioski, kwalifikacje i terminy zmieniały się codziennie. Zmieniały się też zasady traktowania podatkowego. Do tego dochodziły przepisy dotyczące przebaczenia. Potrzebne były informacje o płacach, trzeba było ubiegać się o kredyty i tak w kółko.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj