IRS zaprzestaje wysyłania dodatkowych listów do podatników

Udostępnij:

Twoi klienci mogą nie zobaczyć dodatkowych listów IRS w tym sezonie podatkowym z powodu niedawnej decyzji podjętej przez urząd.

Powołując się na potrzebę zapewnienia dodatkowej pomocy w sezonie składania zeznań podatkowych, IRS ogłosił, że zawiesza kilkanaście dodatkowych listów, w tym wysyłkę automatycznych zawiadomień windykacyjnych, które są zazwyczaj wysyłane, gdy podatnik jest winien dodatkowy podatek, a IRS nie posiada informacji o złożeniu przez niego zeznania podatkowego (IR-2022-31, 2/9/22).

Wśród tych przesyłek znajdują się: balance due notices oraz unfiled tax return notices. IRS rozpoczął obecny sezon składania zeznań podatkowych z zaległościami w postaci kilku milionów oryginalnych i poprawionych zeznań podatkowych złożonych przez osoby fizyczne i firmy. Agencja twierdzi, że zeznania te nie zostały rozpatrzone głównie z powodu problemów związanych z pandemią.

"Pracownicy IRS dokładają wszelkich starań, aby przy wykorzystaniu naszych ograniczonych zasobów pomóc ludziom w tym okresie" - powiedział w oświadczeniu komisarz IRS Chuck Rettig. "Pracujemy ciężko, przez długie godziny, starając się być częścią rozwiązania, a nie problemu. Nasi pracownicy nadal dokładają wszelkich starań, aby zrównoważyć zbieg wielu niespotykanych wcześniej wymagań - w tym pomyślne rozpoczęcie sezonu składania zeznań podatkowych, pracę nad zapasem nierozpatrzonych zeznań podatkowych oraz poszukiwanie dodatkowych sposobów na zminimalizowanie obciążeń dla podatników, osób zajmujących się zawodowo podatkami oraz przedsiębiorstw".

Rettig zaznaczył, że nie jest to jedyny krok IRS. Powiedział on, że agencja dokonała przesunięć i realokacji zasobów oraz wdrożyła innowacyjne strategie w ramach ciągłych wysiłków mających na celu znaczące zmniejszenie ilości zaległości podatkowych.

Automatyczne zawiadomienia zostały tymczasowo wstrzymane do czasu, aż IRS upora się z zaległościami. Urząd nadal będzie oceniał stan zaległych zeznań podatkowych, aby określić odpowiedni moment na wznowienie wysyłania zawiadomień.

Uwaga: Niektórzy podatnicy i osoby zajmujące się zawodowo rozliczeniami podatkowymi mogą nadal otrzymywać takie zawiadomienia w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz dzwonić ani odpowiadać na zawiadomienie, ponieważ IRS kontynuuje rozpatrywanie zeznań podatkowych z poprzednich lat tak szybko, jak to możliwe. Jeśli jednak uważasz, że zawiadomienie jest prawdziwe, powinieneś działać szybko, aby poprawić sytuację swoją lub swojego klienta.

Na przykład, od zaległego salda nadal będą naliczane odsetki i kary. Ponadto, pracownicy IRS mogą wydawać zawiadomienia konkretnym podatnikom w celu rozwiązania konkretnych problemów związanych z przestrzeganiem przepisów.

IRS nie ma uprawnień do wstrzymania niektórych zawiadomień, które zgodnie z prawem muszą zostać wydane w określonym terminie. IRS będzie kontynuował ocenę innych zmian i modyfikacji systemu, aby pomóc podatnikom w wielu różnych kwestiach.

Aby zobaczyć pełną listę listów IRS, których wydawanie zostało zawieszone, odwiedź tę stronę.