Editor's Corner: Nie bój się podatkowego tsunami

Udostępnij:

Pomiędzy nowym prawem podatkowym, sprawami sądowymi wpływającymi na podatek od sprzedaży i nexus w ogóle, a wirtualną falą nowych technologii w pracy podatkowej i księgowej, trudno nie czuć się nieco onieśmielonym przez to wszystko.

Jednak strach nie jest odpowiedzią, lepszym rozwiązaniem jest zdobycie wiedzy na temat tego, co to wszystko może oznaczać dla Twoich klientów i Twojego biznesu. To jest to, co staramy się zrobić tutaj w AccountingWEB, dając głos do innych specjalistów podatkowych i księgowych, jak również wpływowych w tej dziedzinie. Ponadto, wziąwszy udział w wydarzeniu Avalara Crush 2018, czuję się nieco bardziej wykształcony sam i cieszę się, że mogę podzielić się tym, czego się nauczyłem.

Po pierwsze, jeśli nie wiesz, kim są, Avalara urosła do rangi jednego z głównych narzędzi do podatku od sprzedaży i zgodności tam i nie zapłacili mi, aby to powiedzieć. Fakty są takie, jakie są i jest to świat, w którym żyją i oddychają od 14 lat, więc kiedy zdecydowałem się wziąć udział w ich imprezie dla użytkowników, wiedziałem, że będę w pobliżu firm, które z nich korzystają, jak również profesjonalistów zajmujących się podatkami, którzy również to robią.

Ale nie chodziło tylko o nich i ich produkt, świat, w którym teraz żyjemy, ze zmianami legislacyjnymi i technologicznymi, które wydają się być niemal codzienne, sprawił, że podatki i zgodność z przepisami stały się nieco, ośmielę się powiedzieć... sexy?

Patrząc na legislacyjną stronę medalu, jeśli zwróciłeś uwagę na sprawę Sądu Najwyższego, która obecnie jest rozpatrywana, może mieć duży wpływ na nexus podatku od sprzedaży, coś, co wpływa na detalistów, a nawet kupujących w całym kraju. Konkretnie, sprawa Wayfair przeciwko Południowej Dakocie ma obecnie 50-50 szans na to, że zostanie rozstrzygnięta na korzyść stanu. Jeśli tak się stanie, może to spowodować jeszcze większe zamieszanie niż to, które mamy obecnie, według głównego eksperta ds. podatków od sprzedaży, Scotta Petersona, który jest wiceprezesem ds. polityki podatkowej w USA i relacji z rządem w firmie Avalara.

"Specjaliści od rachunkowości i podatków również mają prawo się martwić. Jeśli wygra Dakota Południowa, CPA lub dostawca usług księgowych przekroczy $100K przychodu, wtedy Dakota Południowa ma prawo, aby ten CPA pobierał podatek od sprzedaży."

Peterson zauważył również, że w Kolorado sprzedawcy muszą powiedzieć kupującym, którzy mieszkają w tym stanie, że sprzedawca nie pobiera podatku od sprzedaży i mogą być winni pieniądze. Po zakończeniu roku sprzedawca musi wysłać raport o tym, co kupujący kupili i że mogą być winni podatek.

Peterson miał dużo więcej do powiedzenia na temat wpływu sprawy z Południowej Dakoty w ostatnim artykule.

Jest jeszcze kwestia podatku od oprogramowania jako usługi (lub SaaS, jak wiemy). W tej chwili tylko cztery stany legislacyjnie powiedziały, że chcą opodatkować firmy SaaS, a historycznie nie było to dobre dla żadnego z zaawansowanych technologicznie klientów biznesowych, aby państwo pobierało od nich podatek, według Stephena Kranza, adwokata podatkowego, który wraz z żoną Carolynn stali się autorytetami w kwestiach podatków cyfrowych. To powiedziawszy, zauważył, że w tej chwili 24 stany mają prawa związane z materialną własnością osobistą, jeśli chodzi o podatek i usługi komputerowe.

"Krytyczną kwestią, jeśli chodzi o podatek cyfrowy, jest to, co dokładnie kupujesz i co sprzedajesz" - powiedziała Carolynn Kranz. Odniosła się również do stanu Pensylwanii, który mówi, że jeśli coś jest dostępne w formie drukowanej, jak również cyfrowej, to jest wtedy opodatkowane. Kiedyś tylko przedmioty materialne podlegały opodatkowaniu, a nie usługi, ale to się zmieniło.

To tylko kilka z rzeczy, o których należy pamiętać w świecie podatków, zapewniamy, że będzie jeszcze ciekawiej, a wraz z rozwojem narzędzi automatyzacji w tej przestrzeni, może to bardzo ułatwić życie Tobie i Twoim klientom.