Co zrobić, gdy klienci składają wniosek o wybór spółki S Corp

Udostępnij:

Wielu z Twoich klientów, którzy złożyli wniosek o wybór S Corporation w tym sezonie podatkowym, może teraz zastanawiać się, co będzie dalej.

Niestety, żadna kryształowa kula nie jest w stanie przewidzieć, kiedy otrzymają odpowiedź z IRS lub jak długo potrwa zatwierdzenie ich statusu S Corp. Jednakże, poniższe pytania i odpowiedzi wynikające z rzeczywistych doświadczeń mogą pomóc im przewidzieć, czego mogą się spodziewać.

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynki pocztowejDołącz

do naszego newslettera, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twój adres e-mail.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Pytania i odpowiedzi dotyczące procesu żądania wyboru S CorpQ1

. Skąd będę wiedział, że IRS zatwierdził mój wniosek?

Klienci powinni otrzymać potwierdzenie e-mailowe od IRS dotyczące statusu ich wniosku i tego, czy został on zatwierdzony. Ogólnie rzecz biorąc, oczekiwany czas odpowiedzi to dwa do trzech miesięcy po złożeniu formularza 2553. Niestety, niektórzy właściciele firm czekają na odpowiedź rok lub dłużej - a niektórzy nigdy nie otrzymują potwierdzenia z IRS.

Q2. Co powinienem zrobić, jeśli nie usłyszę od IRS w ciągu dwóch do trzech miesięcy?

Zalecam właścicielom firm, aby śledzili działania IRS w celu ustalenia, czy agencja zatwierdziła wniosek. Zazwyczaj dzwoniąc do IRS, aby porozmawiać z agentem daje najszybszą odpowiedź. Numer kontaktowy IRS to: 1 800 829 0115

Klienci najpierw otrzymają automatycznego asystenta. Po wybraniu języka, powinni wybrać #3 dla "wszystkich innych powiadomień i listów biznesowych".

Właściciele firm powinni być przygotowani do weryfikacji swojej tożsamości i mieć pod ręką inne ważne informacje (np. kopię wypełnionego formularza 2553, informacje o osobie odpowiedzialnej za biznes, numer ubezpieczenia społecznego, numer EIN firmy) podczas rozmowy, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, które może zadać agent.

W zależności od tego, kiedy klient dzwoni, może doświadczyć czasu "on-hold" od 30 minut do dwóch godzin przed rozmową z żywą osobą. Może to być szczególnie prawdziwe w szczycie sezonu podatkowego, więc właściciele firm będą potrzebowali trochę więcej cierpliwości i wytrwałości, jeśli dzwonią wtedy.

Q3. Jeśli przegapiłem termin, czy nadal mogę ubiegać się o S Corp Election na bieżący rok podatkowy?

Istniejące spółki LLC i C Corporations z rokiem podatkowym rozpoczynającym się 1 stycznia miały czas do 15 marca 2022 roku, aby złożyć IRS Form 2553. Firmy, które mają rok podatkowy inny niż kalendarzowy mają czas do dwóch miesięcy i 15 dni od rozpoczęcia roku podatkowego na wypełnienie formularza S Corp election. Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają nową działalność w 2022 roku mają dwa miesiące i 15 dni od daty założenia lub zarejestrowania firmy, aby złożyć wniosek o wybór S Corporation na cały rok podatkowy 2022.

Jeśli Twój klient ma uzasadniony powód, aby nie złożyć formularza 2553 w terminie, IRS może go zwolnić i zatwierdzić wybór S Corp z mocą wsteczną do początku roku podatkowego LLC lub C Corporation. Właściciel firmy musi wyjaśnić na formularzu 2553, dlaczego składa wniosek po terminie.

Reasonable Cause Examples the IRS Might Deem ValidThe

  • business's responsible party, accountant, or tax professional failed to submit Form 2553.
  • Kierownictwo korporacji lub udziałowcy nie byli świadomi, że muszą złożyć Formularz 2553 do IRS.
  • Kierownictwo korporacji lub udziałowcy nie wiedzieli o terminie złożenia Formularza 2553.

Wnioskując o zwolnienie z powodu uzasadnionego powodu, klient powinien przygotować się do wyjaśnienia faktów, dlaczego nie dotrzymał terminu i składa wniosek po terminie. Powinien również ujawnić, w jaki sposób prowadził sprawy podatkowe, gdy chciał być uznany za S Corp, ale nie był jeszcze do tego uprawniony.

Kolejnym krytycznym punktem do przekazania jest to, co LLC lub C Corporation zrobiła, aby naprawić sytuację, gdy dowiedziała się, że nie złożyła poprawnie wniosku o wybór S Corp. Jeśli Twój klient zdecydował się na wybór S Corp od roku podatkowego 2023, może złożyć formularz 2553 w dowolnym momencie w 2022 roku.

Końcowe przemyślenia na temat składania formularzy wyborczych S CorporationKlienci

, którzy stali się niecierpliwi w oczekiwaniu na informację z IRS na temat statusu ich wyborów S Corp, mogą ulec pokusie wypełnienia i złożenia drugiego Formularza 2553. To może potencjalnie pogłębić opóźnienie i jeszcze bardziej zagmatwać sytuację.

"Kiedy masz wątpliwości, wyciągnij rękę" jest zazwyczaj najlepszym sposobem działania. Klienci muszą wiedzieć, czy ich wniosek o wybór S Corp został zatwierdzony, abyś mógł im pomóc w dokładnym rozliczeniu podatków.