Co może się zdarzyć, gdy rozwiązania podatkowe zawiodą

Udostępnij:

Istnieje wiele rzeczy, które IRS może zrobić, jeśli Twoi klienci nie rozwiążą problemów z zaległymi podatkami lub nie odpowiedzą na niezliczone powiadomienia, które wyśle serwis.

Różne sposoby, których IRS używa, aby ściągnąć należne podatki, jeśli rzeczywiście nie ma odpowiedzi lub rozwiązania od podatnika, to: wage garnishments, bank levies, accounts receivable garnishments, and asset seizures.

Zajęcie pensji

Jednym z popularnych sposobów ściągania podatków jest potrącenie pensji. IRS wie gdzie pracujesz na podstawie twojego W-2. Jeśli zmieniłeś pracę, IRS sprawdzi stan, w którym mieszkasz i poprosi o raporty SUTA.

Na raporcie SUTA wymienione są nazwiska i zarobki, a oni sprawdzą media społecznościowe, zadzwonią do twojego byłego pracodawcy i zadadzą pytania. Jeśli wszystko to zawiedzie, pójdą do twoich sąsiadów i zadadzą pytania o to, gdzie pracujesz.

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynki pocztowejDołącz

do naszego newslettera, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twój e-mail.Wprowadź adres e-mail *Wprowadźadres e-mailZapisz
się

Chodzi o to, że znajdą Cię, a kiedy już to zrobią, IRS wyśle zawiadomienie do pracodawcy i powie im, że muszą zatrzymać kwotę i wysłać ją do IRS. Kwota, która jest wstrzymana, to 25 procent twojego dochodu rozporządzalnego lub kwota, która jest większa niż 30-krotność kwoty płacy minimalnej.

Co więcej, IRS pozwala pracodawcy pobierać od ciebie opłatę za utrudnienia. IRS nie uważa, że potrącenie pensji jest środkiem do celu, oni po prostu próbują rozwiązać sprawę za pomocą innych środków i chronią się w tym samym czasie.

Sposób, aby zatrzymać garnishment jest zadzwonić do IRS i zrobić jakiś inny rodzaj porozumienia dla płatności. Jeśli wszystkie inne metody zawiodły wcześniej, wyjaśnij to i powiedz im, że jesteś gotów zrobić wszystko. Oni rozwiążą problem i garnishment zniknie.

Bank Levies

Innym sposobem IRS może próbować zbierać jest levy bankowe. IRS może znaleźć twój bank na wiele sposobów: ujawniając go na 433-A, bank powiedział im, kiedy otworzył konto lub użył direct deposit raz.

IRS wyśle zawiadomienie do twojego banku z prośbą o wszystkie pieniądze na twoim koncie bankowym. Bank usunie środki z konta, poinformuje klienta, a następnie przetrzyma przedmioty przez 21 dni. Jeśli twój klient nic nie zrobi, bank następnie rozdysponuje fundusze do IRS.

Nie będzie to miało wpływu na żadne inne depozyty, które twój klient robi po tym, jak bank zabierze pieniądze. Jeżeli pobrane pieniądze zaspokajają dług, nie ma nic więcej do zrobienia.

Jednak zazwyczaj tak nie jest, a większość podatników nie chce, aby IRS zabrał wszystkie pieniądze z ich konta. Podobnie jak w przypadku zajęcia wynagrodzenia, IRS nie widzi tego jako środka do celu, którym próbują zwrócić uwagę klienta.

Aby to zatrzymać jest przed 21 dni, zadzwoń do IRS i zrobić jakiś układ z nimi, a oni zwolnią fundusze.

Zajęcie konta (AR Garnishments)

Account receivable garnishments są zwykle używane dla osób samozatrudnionych. IRS skontaktuje się ze wszystkimi klientami, którzy mają saldo i poinstruować ich, aby zapłacić im zamiast ciebie. Poza tym, że jest to żenujące, klienci mogą stracić niektórych klientów, a ponadto nie mają pieniędzy przychodzących do firmy.

Jak w przypadku wszystkich tych taktyk, IRS nie widzi tego jako środek do celu. Sposób, aby zatrzymać to byłoby zadzwonić do IRS i dokonać innych ustaleń.

Zajęcie aktywów

Asset seizures są, gdy IRS będzie podjąć i aukcji off aktywów materialnych. W niektórych stanach mogą zająć twój dom i wystawić go na aukcję. Jeśli twój stan nie pozwala, że będą one umieścić zastaw na domu i uczynić firmę hipoteczną stać się drugim posiadaczem zastawu.

To może spowodować, że firma hipoteczna zamknie się na twoim kliencie i sprawi, że dom będzie prawie niemożliwy do sprzedania. Mogą przejąć twój samochód i każdy inny składnik majątku, który możesz mieć, w tym wszystko w twoim domu i wystawić go na aukcję.

Aby uzyskać IRS do podporządkowania zastawu na lub zajęcie domu, ponownie, zadzwoń i dokonać uzgodnień dotyczących płatności. W zależności od wartości aktywów IRS może lub nie może być skłonny do pracy z tobą.

Miej klientów pamiętać, że istnieje wiele różnych sposobów, IRS może zbierać swoje pieniądze, jeśli są one ignorowane lub nie ma porozumienia.