Avalara oferuje narzędzie do obsługi podatku od sprzedaży dla firm księgowych

Udostępnij:

Avalara Inc. udostępniła Avalara Managed Returns for Accountants (MRA), rozwiązanie do rozliczania podatku od sprzedaży w chmurze, przeznaczone wyłącznie dla firm księgowych każdej wielkości.

MRA zostało stworzone, aby umożliwić firmom rozszerzenie ich praktyki o zautomatyzowane usługi przygotowywania i wypełniania deklaracji podatku od sprzedaży, zapewnić klientom korzyści płynące z w pełni zarządzanej usługi zwrotów i zwiększyć wydajność przy jednoczesnym skupieniu się na innych usługach o wysokiej wartości.

Ponadto, narzędzie MRA firmy Avalara pozwala firmom na:

  • Obsługę klientów za pomocą łatwego w użyciu pulpitu nawigacyjnego. Dostęp do procesu składania deklaracji dla wszystkich klientów i ich zwrotów z jednego pulpitu nawigacyjnego zaprojektowanego do pracy księgowego, z konfigurowalnymi widokami dla wielu klientów, a wszystko to zarządzane z jednego systemu opartego na chmurze.
  • Automatycznie śledź wymagania dotyczące składania deklaracji w poszczególnych stanach i jurysdykcjach lokalnych. MRA automatycznie przygotowuje zeznania podatkowe w oparciu o odpowiednie formularze rządowe oraz wymogi stanowe i lokalne, eliminując konieczność nawigowania po wielu stronach internetowych departamentów skarbowych.
  • Przekazywanie płatności w imieniu klientów. Avalara współpracuje bezpośrednio z urzędami skarbowymi. Po zatwierdzeniu przez firmę arkusza zobowiązania podatkowego klienta, Avalara zajmuje się wypełnianiem, płatnościami i zarządzaniem powiadomieniami (na życzenie firmy) w imieniu klientów i na bieżąco informuje firmę o statusie wypełnienia.
  • Obsługa wielokanałowego importu danych. MRA udostępnia rozbudowane funkcje importu danych, które pozwalają łatwo agregować informacje o sprzedaży klientów z wielu kanałów i rynków.

Avalara wprowadza MRA, ponieważ specjaliści pracują w nadgodzinach, aby pomóc klientom w zarządzaniu coraz większą listą trendów związanych z podatkami, w tym zwiększoną złożonością podatku od sprzedaży po decyzji Sądu Najwyższego z 2018 r. w sprawie South Dakota v. Wayfair, Inc. Decyzja Sądu Najwyższego z 2018 r. W wyniku tego działania powstały przepisy dotyczące powiązań gospodarczych w poszczególnych stanach, przy czym prawie każdy stan ma różne daty wejścia w życie, zwolnienia i progi, co zmusza klientów z różnych branż do poruszania się w stale zmieniającym się labiryncie zgodności. Równocześnie, spowodowane pandemią niedobory budżetowe w poszczególnych stanach skłaniają jurysdykcje do bardziej rygorystycznego egzekwowania przepisów dotyczących podatku od sprzedaży, co naraża klientów na większe ryzyko.

Zarejestruj się tutaj, aby zapoznać się z MRA podczas webcastu na temat wprowadzenia produktu na rynek, który odbędzie się 21 stycznia.